Fokus Roll

Doprovodný program

Doprovodný program je letos otevřen komukoliv, i mimo turnaj v Jeskyních a dracích. Všechny aktivity v jeho rámci probíhají v sobotu 2. 3. odpoledne.
Většina programu je dostupná bez registrace, na larpy a nesoutěžní RPG hry je potřeba se registrovat.Harmonogram

Podrobný harmonogram celé akce se nachází zde!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tZXrP-R5C4SX-NkF2uhuB7P6W5qsphRNxH3bxZkWP0Q/edit?usp=sharingRegistrace do doprovodného programu (larpy a nesoutěžní RPG hry)

  1. Vyplníte své jméno, příjmení a e-mail.
  2. Vyberete si larpy či RPG hry z naší nabídky. Máte možnost si zahrát až dva larpy, dvě RPG hry či jeden larp a jednu RPG hru.
  3. V sobotu 2. 3. dorazíte na Fokus Roll, zapíšete se na recepci a zaplatíte 200 Kč v hotovosti. Pokud jste účastníky turnaje v JaD a chcete se přihlásit k nějakému programu jako jednotlivci, už nic nedoplácíte.

Pozor! Pokud jste se k nějaké nesoutěžní RPG hře zaregistrovali jako družina v přednostní registraci, pohlídejte si, ať se vám při výběru dalšího doprovodného programu hry nekříží!


Larpy

Ostrov

Viz: https://larpovadatabaze.cz/larp/ostrov/cs/54407

Guvernér je zavražděn, Anglie zuří, piráti šíří zvěsti o pokladu a usedlíci touží hájit vlastní zájmy. Je načase rozhodnout o osudu pirátského ostrova!

Konec války se Španělskem a smrt guvernéra narušily křehký status quo. Dusno na Ostrově sice pročistila tropická přeháňka, některým lidem ale i přesto začíná být příliš horko. Pokud nad věcmi nikdo nepřevezme kontrolu, hrozí, že se zle vymknou z rukou. Několik významných osobností Ostrova dostane pozvánku na malé mocenské setkání. Na setkání, na které dorazí i několik dalších vlivných, avšak původně nezvaných hostů. Je vůbec možné, aby se usedlíci, zástupci anglických institucí a parta pirátů na něčem domluvili? Zvlášť, když se zdá, že všichni sledují vlastní zájmy a střeží svá různá tajemství?

Příběh je zasazený do zlatého věku pirátů na počátku 18. století a celý se odehrává jak v hostinci (převážně), v němž se postavy sešly, aby vyřešily své společné i osobní záležitosti, tak ve vnějším světě, do nějž mají hráči možnost za pomoci mechanik bohatě zasahovat a interagovat s ním. Nejdůležitějším tématem k řešení se zdá být otázka vztahu Ostrova k Anglii, která se po válce se Španělskem začala opět zajímat i o své odlehlé kolonie, nicméně ve hře je i několik dalších témat a každá z postav má i své vlastní osobní zájmy. Zůstane Ostrov součástí Impéria, nebo se rozhodne bojovat za nezávislost? A jak to s jeho obyvateli dopadne?

Ostrov je žánrový larp stojící na roleplayingu a dramatických momentech a výstupech, které vykreslují jak celé prostředí, tak jednotlivé charaktery (hraje se převážně na ostatní a pro ostatní). Jde o vyjednávací a trochu vztahový larp (bez milostných linek) s gamistickými prvky, který lze - v příběhovém významu - několika různými způsoby vyhrát či prohrát. Závěr hry a celého příběhu jsou přitom otevřené tomu, co hráči sami během hry vytvoří. Larp využívá několik obecných mechanik k usměrnění a „vyhodnocení“ celé hry a navíc obsahuje větší množství drobných, nenásilných mechanik k dokreslení postav a prostředí.

Nesoutěžní RPG hry

Ondřej “Nord” Mráz - Svitky hrdinů: Sběratel příběhů

Dobrodružné fantasy inspirované japonskými mýty.

Ve vaší vesnici kdysi rostla překrásná třešeň, zářící jako slunce. V jejím světle vše rostlo a vzkvétalo. Tento strom jste kdysi dostali jako dar od bohyně poté, co jste ji velkou slavností zbavili jejího smutku. Nedávno přišel do vesnice cizinec. Oznámil, že je to pro vás až příliš dobrý příběh, a strom vám mávnutím štětce vzal. Vše se ponořilo do temnoty. Hrdina slíbil, že světlo získá zpět. Vydal se do cizincova sídla a už se nevrátil. Teď je řada na vás…

Budeme hrát ve Svitcích hrdinů – nové české fantasy hře na hrdiny zaměřené na svižný dramatický příběh a rychlé boje plné zvratů. Pravidla vás naučím během deseti minut před hrou, jsou velice jednouchá.

Chcete se o Svitcích dozvědět více?

Volný program

Lukostřelba

Chtěli byste umět střílet z luku jako vaši hraničáři? Nebo už dokonce sami střílíte a rádi byste své dovednosti v lukostřelbě někde otestovali? Tímto vás srdečně zveme na náš lukostřelecký turnaj. Pokud nejste v lukostřelbě příliš zběhlí, budete si chtít nejprve vyzkoušet naše luky či si prostě jen tak zastřílet, určitě přijďte ještě před začátkem turnaje. Vše vám rádi předvedeme a vysvětlíme, ať máte všichni šanci si z turnaje odnést pár pěkných cen.

Turnaj v lukostřelbě se bude konat v sobotu odpoledne od 15:00. Mohou se jej zúčastnit pouze hráči turnaje v Jeskyních a dracích.