Fokus Roll

O turnaji

Zde najdete všechny potřebné informaci k turnaji.Harmonogram

Podrobný harmonogram celé akce se nachází zde!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tZXrP-R5C4SX-NkF2uhuB7P6W5qsphRNxH3bxZkWP0Q/edit?usp=sharingTurnaj v Jeskyních a dracích

Popis turnaje

Turnaj v JaD nebude "klasickou adventurou", ve které byste museli udělat konkrétní věci konkrétním způsobem a odehrát tak předpřipravený příběh. Právě naopak. Bude jen na vás, kým vaše postavy budou a jak k zápletce přistoupí a nápaditost a schopnost překvapit Průvodce se bude rozhodně cenit. Podobně neotřelý přístup, roleplaying a ochota riskovat a naplňovat žánrová klišé (z žánru, který si sami částečně určíte) budou pro vítězství určitě přínosnější než dobrá znalost pravidel a schopnost v nich pořádně kombit (i když pokud takovými dovednostmi vládnete, tak je určitě využijete také).


Hrát se bude opět ve třech kolech, tentokrát budete mít na každé z nich čtyři hodiny:

 • První kolo proběhne v pátek večer od 19 do 23 h.
 • Druhé v sobotu od 9 do 13 h.
 • Finále se odehraje v neděli od 9 do 13 h.

Příběh a celý turnaj budou koncipované takovým způsobem, abyste si hraní užili bez ohledu na výsledek, aby se všichni především bavili hrou a odjížděli se zážitkem, který mohou sdílet i s několika dalšími skupinami fanoušků JaD!

Herní svět

Níže uvedené nejdůležitější informace ke světu slouží pouze pro základní orientaci. Přečtěte si tento dokument s podrobnostmi.

Temnota

 • Temnota je přírodní silou světa, která neustále požírá jeho části (obvykle v řádech let) a je domovem temných bytostí a věcí.
 • Noční vidění Temnotou nepronikne a všimnout si Temnoty může vyžadovat hod.

Vypravěči

Matěj Tomeček

I když už to bude nějakých deset let, co jsem si poprvé zahrál Dračí doupě, pořád si připadám v RPG světě jako nováček s velkou chutí objevovat. Jsem fanouškem akce - soubojů, útěků, pronásledování, vloupaček a co vás jen napadne. Jako vypravěč mám ale především rád silné příběhy plné morálních dilemat a dějových zvratů, kdy mě pak baví sledovat, jak se mí hráči vypořádávají s jejich následky. Z tohoto důvodu poslední dobou preferuji otevřené systémy, jejichž mechaniky nás s hráči neomezují při vyprávění a spíše podporují naši fantazii.
Tvorba postavy

Níže uvedené nejdůležitější informace k tvorbě postavy slouží pouze pro základní orientaci. Přečtěte si tento dokument s podrobnostmi.

Pokud chcete, tak vám s tvorbou postav pomůžeme! Dohodněte se celá družina s Rovanem na online schůzce a on vás tvorbou postavy provede. Kontaktovat jej můžete:

Základy tvorby postavy

Pouze JaD + DnD 5e Příručka hráče Zázemí, Odbornosti a kouzla

 • 5. Úroveň
 • Vlastnosti 15, 14, 13, 12, 10, 8
 • Body výdrže průměrem
 • Odbornosti: +1 zdarma. Šťastlivec (Lucky) a Vílí spřízněnost jsou vyřazené.
 • Rasy z JaD, u Lidí můžete použít pouze základní variantu.
 • Exotické rasy budící pozornost: Drakorození, Gnómové, Půlčíci, Tieflingové,Temní a Krvaví elfové a Ohniví trpaslíci

Pravidla

Níže uvedený přehled pravidel slouží pouze pro základní orientaci. Přečtěte si tento dokument s podrobnostmi.

Inspirace

Inspiraci můžete utratit dvěma způsoby:

 • Pro získání Výhody a to po hodu kostkou, ale před vyhodnocením úspěchu.
 • K provedení Vypjaté (re)akce, ve které můžete provést právě jednu základní akci (tj. Útok, ale ne Vícenásobný útok; kouzlení je omezené jako kouzlení v Bonusové akci).